Pani Frania z Karagandy – Fundacja Renovo

Pani Frania z Karagandy

Pani Frania jest 65 letnią, uroczą, starszą osobą polskiego pochodzenia, jej rodzice zostali zesłani do Kazachstanu. Mieszka w kilkudziesięcioletnim domu bliźniaku, w bardzo skromnych warunkach. Pani Frania ma dwoje dzieci, syna mieszkającego oddzielnie z dziećmi oraz córkę. Babcia ze względu na sytuację rodzinną córki sama wychowuje dwie wnuczki z czego jedna wymaga stałej opieki.  Babcia z niewielkiej emerytury utrzymuje cały dom i dba o wnuków zapewniając im ciepło domu rodzinnego.

W Karagandzie temperatura w zimie dochodzi nawet do -40 stopni. Przy nieszczelnych oknach mróz wdziera się do domu i nie pozwala na normalne funkcjonowanie rodziny. W ramach projektu pomocy zebraliśmy środki wystarczające na wymianę wszystkich 6 okien, co zapewni odpowiednią szczelność pomieszczeń oraz pozwoli na utrzymanie i regulację temperatury w środku domu.

FOTO RELACJA