Pani Kinga Gruca z Berest

W 2015 roku Fundacja Renovo podjęła się niezwykle trudnego i ambitnego projektu zbudowania nowego domu dla Pani Kingi Grucy i jej czterech wspaniałych córeczek. Rodzina Pani Kingi została zgłoszona do naszej fundacji przez lokalną gazetę po tragedii w której zmarł mąż Pani Kingi. Po dokonaniu wstępnych oględzin oraz przygotowaniu planu działania w lipcu 2015 roku przystąpiliśmy do realizacji swojego największego na tamtą chwilę projektu.

W pierwszym etapie projektu przystąpiliśmy do wykopania fundamentów oraz zalania ich betonem. Kolejnym etapem prac budowlanych było wymurowanie ścian oraz zalanie stropu. Wewnątrz budynku wykonaliśmy wylewki z instalacją kanalizacyjną oraz przyłączem gazowym. Pod koniec roku, zamontowaliśmy okna oraz pokryliśmy dom dachem. Dzięki pomocy lokalnych firm oraz ludzi dobrej woli, którzy wpłacali pieniądze na ten szlachetny cel na zakończenie 2015 roku dom był już w stanie „surowym – zamkniętym”.

Kolejne etapy prac zaplanowane zostały na następny rok. W 2016 roku Fundacja Renovo w nowo wybudowanym budynku w  Bereście przystąpiła do etapu prac wykończeniowych. Pierwszym etapem było wykonanie instalacji elektrycznej, tynkowanie i szpachlowanie ścian wewnętrznych budynku. W następnej kolejności położyliśmy podłogi panelowe w pokojach a także płytki ceramiczne w kuchni, łazienkach oraz kotłowni. Po ułożeniu podłóg przystąpiliśmy do malowania ścian oraz sufitów. Zamontowaliśmy również drzwi wewnątrz lokalowe w każdym pomieszczeniu, oraz wyposażyliśmy łazienki. Na pierwszym piętrze zamontowaliśmy wannę z obudową natomiast na parterze umieściliśmy kabinę prysznicową. W kuchni zainstalowaliśmy meble kuchenne w zabudowie, nową kuchenkę gazową z piekarnikiem oraz elektryczny okap. W trzech pokojach przeznaczonych dla dziewczynek umieściliśmy meblościanki oraz łóżka. Każdy pokój został wyposażony w biurko oraz krzesła. W sypialni pani Kingi umieściliśmy łóżko oraz stolik i krzesła. Salon został wyposażony w kanapę oraz duży stół z krzesłami. W całym domu zamontowaliśmy oświetlenie; lampy oraz kinkiety i plafony. Na zewnątrz budynek został ocieplony oraz wykończony pucem.

Osiągnęliśmy sukces, 6 grudnia 2016 roku pani Kinga wspólnie z czwórką swoich córek otrzymała od fundacji klucze do nowego domu. Projekt budowy domu relacjonowany był przez stacje telewizyjne TVN, TVP 2, POLSAT, TV 4.

Przed