Społeczność katolicka na Syberii

Parafia czterokrotnie większa od Polski

Ksiądz Marek Jaśkowski jest od 7 lat proboszczem w parafii Św. Józefa Robotnika w Surgucie i parafii Św. Pawła Apostoła w Nojabrsku. Terytorium, jakie obejmuje parafia rzymsko-katolicka jest aż czterokrotnie większe od Polski.  Na tym terenie  znajduje się liczna grupa Polonii. Potomkowie ludzi, których trudne losy sprawiły, że znaleźli się w tym miejscu na świecie.

Niestety na terenie parafii znajduje się tam tylko jeden kościół i jedna kaplica. W innych miejscach wierni nie mają gdzie się spotykać i  modlą się w mieszkaniach u parafian. Ludzie często krępują się przychodzić do kogoś do domu. Tam, gdzie jest kościół, tam rozwija się parafia.

To właśnie dzięki kościołowi i posłudze księdza Marka Jaśkowskiego nasi rodacy mogą  kultywować wiarę katolicką i pielęgnować pamięć o swoim pochodzeniu i przywiązaniu do Polski. Wesprzyjmy ich i podarujmy miejsce, gdzie będą mogli się wspólnie modlić.

Więcej informacji o działalności księdza Marka Jaśkowskiego

Jak można wesprzeć naszą zbiórkę?

• Wpłacając darowizny bezpośrednio na nasze konto:

Tytuł przelewu: Pomoc dla Polonii

47 88110006 0000 0049 4670 0001

• Biorąc udział w licytacjach charytatywnych, w których można samemu wystawiać i licytować przedmioty. (LINK DO LICYTACJI)
  • Udostępniając informację o naszej zbiórce np. w mediach społecznościowych.