Przedstawiciele naszej fundacji w Kazachstanie.

Polscy misjonarze – rodzinne miejsce w Kazachstanie

Chcemy przedstawić Wam polskich księży misjonarzy ze Zgromadzenia Księży Marianów. Są to wspaniali polscy duchowni od lat pełniący swoją misję w Kazachstanie: ks. Grzegorz, ks. Tomasz oraz ks. Zbigniew.

W 1992 roku Marianie rozpoczęli prace w Karagandzie,  gdzie od podstaw zorganizowali parafię pw. Matki Kościoła i wybudowali kościół parafialny i mały klasztor.  Dzisiaj w Kazachstanie Marianie pracują w dwóch placówkach: w Tajynszy i Karagandzie, gdzie prowadzą parafie, głoszą rekolekcje, pomagają okolicznym kapłanom i prowadzą na szeroką skalę działalność charytatywną zwłaszcza dla dzieci osieroconych i z dysfunkcjonalnych rodzin oraz chorych. Księża wspierają nie tylko potomków polskich zesłańców, ale wszystkie osoby, które takiej pomocy potrzebują. WIĘCEJ INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI KSIĘŻY

Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmów, które przedstawiają jak misjonarze pełni zaangażowania, poczucia misji i miłości do bliźniego wspierają lokalną młodzież i dzieci, które od najmłodszych lat zaznawały m.in. biedy, przemocy i patologii. Dzięki naszym księżom dostają one miejsce, w którym mogą poczuć bezpieczeństwo, dostać ciepły posiłek i uwagę, których często  nie otrzymywały w swoich rodzinnych domach.

Duchownych z filmów mieliśmy przyjemność poznać przed paroma laty, podczas dwóch wyjazdów Fundacji Renovo do Kazachstanu. Nasz zespół w składzie Łukasz Koczenasz, Łukasz Droń, Jacek Durowicz i Eryk Aruszanjan realizował pod opieką i przewodnictwem ks. Grzegorza Burdyńskiego małe projekty pomocowe w Oziornoje i Karagandzie.

Nawigacja po artykule